Petr Koráb

Petr Korab - Autentista

Vinařství Koráb založili roku 2006 bratři Korábové z Boleradic. Nyní je v něm hlavním vinohradníkem i sklepmistrem Petr Koráb. Vinařství Koráb se od začátku soustřeďuje na staré vinice, jejichž záchrana se stala jeho hlavním cílem. Pro větší vinařství jsou staré vinice vzhledem k jejich menším výnosům nerentabilní. Malá násada hroznů a původní moravské klony spolu s dlouhými kořeny staré révy mají však velmi pozitivní vliv na jakost a na výsledný projev vína. Záměrem Petra Korába je tedy nejen staré vinice zachovat jako významný krajinotvorný prvek moravské vesnice, ale především vytvářet z hroznů těchto vinic autentická moravská vína.

Petr-Korab_vinohrad

Všechny mošty v Korábovic sklepě kvasí pomocí autochtonních kvasinek v dřevěných sudech a otevřených kádích. Některá bílá vína jsou připravovaná macerací na slupkách. Po dokvašení leží vína na kvasnicích a nijak se na ně nespěchá. Síření je v souladu s Chartou Autentistů minimální.
Petr Koráb pracuje, vzhledem k věku vinic, především s klasickými středoevropskými odrůdami jako je Frankovka, Neuburské, Ryzlink vlašský či Veltlínské zelené. Chloubou vinařství je kouzelná vinice v trati Víckov založená v roce 1934.

Emblematické víno: Neuburské 2012

www.vinarstvikorab.cz